Romantický pobyt pro dva "ve středověku"

Romantický pobyt pro dva

Romantický pobyt se středověkou atmosférou, to jsou Dětenice 

Obec Dětenice je krásné místo ve středních Čechách, svojí krásou láká i návštěvníky ze zahraničí, aby okusili jedinečný půvab této obce. Ačkoliv je zde krajina spíše rovná a okolní příroda poskytne více polí, nežli lesů, tak je toto místo plné romantických atrakcí, kterých si lze užít nejlépe ve dvou.

Když se dorazí do samotných Dětenic, tak zprvu člověku vyhládne, na to se ovšem nabízí zaručený recept, kterým je návštěva zdejší středověké krčmy.

V krčmě   

Zámecký pivovar DěteniceStředověká restaurace DěteniceStředověká restaurace DěteniceJde o hostinec, do kterého když vstoupíte, tak jakoby jste se ocitli ve skutečném středověku. Můžete zde usednout na starou dřevěnou lavici ke kamennému stolu a objednat si středověké “žrádlo“. Pokud čekáte příjemnou obsluhu, tak jste na omylu, servírka v dobovém kroji vás přivítá po staročesku a co se týče mluvy, tak zapomeňte na zdvořilost, jelikož se tu nejí, ale žere, nepije se tu, ale chlastá a pokud se budete chtít zeptat na toaletu, tak vás rovněž čeká zajímavý rozhovor. Jsou tu k dispozici středověké programy doprovázené menu, které vás zasytí na celý den. Nechybí porce přírodně připravovaného masa, hub, ovoce, medu, piva a mnoha dalších pochutin. Středověká romantika však dýchá na každém kroku, krčma je zároveň i starým pivovarem.

Po jídle  

Krčma DěteniceKrčma DětenicePo vydatném jídle zde můžete sledovat zápasy rytířů a je tu dokonce i program pro děti, návštěvu Dětenic je vhodné naplánovat i kvůli programům, které lze sledovat na www.krcmadetenice.cz.

Muzeum piva

Za návštěvu zde stojí muzeum piva, které je velmi zajímavé, k ochutnání je tradiční pivo našich předků. Kromě zámku je jednou z nejvyhledávanějších atrakcí barokní zámek Dětenice, který je vhodný i pro svatby a prestižní meetingy. Jde o překrásný zámek disponující mnoha krásnými předměty, dokonce i sbírkou zbraní maltézských rytířů.

Ubytování

Středověký hotel 

Středověký hotel DěteniceStředověký hotel DětenicePo překrásně stráveném dni se jistě budete chtít ubytovat, k tomu se vám nabízí hned dva hotely. Pokud si chcete s partnerkou užít královský pobyt, jako si užívali šlechtici v dobách středověku, tak je tu pro vás Středověký hotel, který nabízí nezapomenutelné ubytování. Do pokoje zde doprovází světlonoš, pokojů je tu přes čtyřicet a jsou neuvěřitelně vybavené, od masivního nábytku až po cokoliv dalšího z dávných dob. Pod samotným hotelem se nachází skutečné peklo, můžete ho navštívit, ale pak už neusnete. Je tu výstava satanů, luciferů, čarodějnic a také nástrojů,, které se používali pro mučení. Skvělou náladu si zde užijete po celou dobu pobytu.

www.stredovekyhotel.cz

Hotel Rustikál

Kromě středověkého hotelu je tu i Hotel Rustikál, který nabízí komfortní ubytování, ovšem už ne ve středověkém stylu. Jedná se o ideální strávení romantického víkendu, který bude spojen s neopakovatelnými zážitky s vůní středověku.
www.hotelrustikal.cz


Sdílet na Facebooku Sdílet na Google+ Sdílet na Twitteru Sdílet na Linkedin

Vybrané články

Sloup v Čechách

Sloup v Čechách

Sloup v Čechách je krásná víkendová lokalita

Díky své rozloze lze Sloup poznat během víkendu celý. Během návštěvy lze shlédnout půvabné lesní divadlo, které překvapí svojí úžasnou atmosférou, jelikož je v lese kolem skal a jsou tu i hradby.

Návštěva je zde doporučená v létě, jelikož to je tu nejkrásněji a lze podniknout i výlety do okolí. Přes léto tu jsou kulturní akce v jednom proudu a užijete si i skvělé restaurace a hospody, kterých je tu nespočet.

celý článek

Romantický pobyt v Prachovských skalách

Romantický pobyt v Prachovských skalách

Prachovské skály jsou nádherné místo uprostřed Českého ráje. Jsou obklopené hlubokými lesy, romantickými rybníky a protkány spoustou turistických cest i cyklotras. Je to doslova turistický ráj jak pro rodiny s dětmi, tak i pro dva lidi, kteří hledají samotu a romantiku ve dvou. V Prachovských skalách si přijdou na své milovníci přírody a turistických výšlapů, zrovna tak i obdivovatelé české historie, ale také cykloturisté.

celý článek

Karlštejn

Karlštejn

Na Karlštejn za českými klenoty

Zima se nám nějak loudá, o lyžování na našich horách si zatím necháváme zdát. To ale neznamená, že se z nás stanou peciválové. Alespoň jeden krásný den věnujme pěšímu výletu. 

celý článek