Sloup v Čechách

Sloup v Čechách

Sloup v Čechách je krásná víkendová lokalita

Díky své rozloze lze Sloup poznat během víkendu celý. Během návštěvy lze shlédnout půvabné lesní divadlo, které překvapí svojí úžasnou atmosférou, jelikož je v lese kolem skal a jsou tu i hradby.

Návštěva je zde doporučená v létě, jelikož to je tu nejkrásněji a lze podniknout i výlety do okolí. Přes léto tu jsou kulturní akce v jednom proudu a užijete si i skvělé restaurace a hospody, kterých je tu nespočet.

Hledáte-li romantické víkendové ubytování, které vás nezklame co do zážitků, tak do skvělých atrakcí, je to Sloup v Čechách. 

Toto překrásné místo je jednou z nejkrásnějších lokalit u nás a to především díky unikátní krajině a památkám.

Dominantou obce je hrad, který se tyčí přímo na skále. Jeho prohlídka je nutností, jelikož vás průvodci zasvětí do zajímavých dějin, které se tu odehrávaly. Je tu poustevna, ale i krásný výhled z věže, kde poustevník vyhlíží návštěvníky.

Skalní města a hrad

Sloup v Čechách Nachází se tu krásná skalní města, která jsou vyznačena turistickými stezkami. Stezky zde mají mnoho vstupů a je vhodné si tu koupit průvodce, pokud se chcete zasnít, je tu příbytek slavného poustevníka, Samuelova jeskyně. Jeskyní je tu celá řada a díky mnoha vyrytým srdcím na jejich stěnách si lze snadno domyslet, proč je toto místo určeno pro páry.

Stezky jsou vhodné pro páry, které si rádi vychutnají romantický západ slunce v jedné z mnoha krásných skalních vyhlídek. 

Koupání

Kromě hradu a skalních měst si tu lze užít koupání v místním koupališti, které je z části písčité a z části zalesněné. 

Restaurační zařízení

Je tu celá řada hostinců, jedním z těch, které nelze vynechat, je hospoda “U sedmi trpaslíků“, která má jedinečný ráz a zároveň se naproti ní nachází vstup do jednoho ze skalních městeček. 

Ubytování

Ubytovat se zde můžete buď v samostatných chatkách nebo v hotelech. U chatek je vhodné si je objednat u majitele předem, celkem jich tu jsou desítky a vždy na vás vyjde nějaká volná. 

Za jedno z nejlepších ubytování se považuje Chata Sloup, která je v blízkosti koupaliště, dále penzion U Studničků a mnoho dalšího. Ubytovat se lze i v chatkách u koupaliště. Skvělé je, že zde ubytování nemusíte plánovat, možností ubytování je tu tolik, že vždy narazíte na nějakou volnou. Jedná se o romantické místo v romantické krajině, které si snadno získá srdce každého. 


Sdílet na Facebooku Sdílet na Google+ Sdílet na Twitteru Sdílet na Linkedin

Vybrané články

Karlštejn

Karlštejn

Na Karlštejn za českými klenoty

Zima se nám nějak loudá, o lyžování na našich horách si zatím necháváme zdát. To ale neznamená, že se z nás stanou peciválové. Alespoň jeden krásný den věnujme pěšímu výletu. 

celý článek

Romantický pobyt pro dva "ve středověku"

Romantický pobyt pro dva "ve středověku"

Romantický pobyt se středověkou atmosférou, to jsou Dětenice 

Obec Dětenice je krásné místo ve středních Čechách, svojí krásou láká i návštěvníky ze zahraničí, aby okusili jedinečný půvab této obce. Ačkoliv je zde krajina spíše rovná a okolní příroda poskytne více polí, nežli lesů, tak je toto místo plné romantických atrakcí, kterých si lze užít nejlépe ve dvou.

Když se dorazí do samotných Dětenic, tak zprvu člověku vyhládne, na to se ovšem nabízí zaručený recept, kterým je návštěva zdejší středověké krčmy.

celý článek

Romantický pobyt v Prachovských skalách

Romantický pobyt v Prachovských skalách

Prachovské skály jsou nádherné místo uprostřed Českého ráje. Jsou obklopené hlubokými lesy, romantickými rybníky a protkány spoustou turistických cest i cyklotras. Je to doslova turistický ráj jak pro rodiny s dětmi, tak i pro dva lidi, kteří hledají samotu a romantiku ve dvou. V Prachovských skalách si přijdou na své milovníci přírody a turistických výšlapů, zrovna tak i obdivovatelé české historie, ale také cykloturisté.

celý článek