Romantický pobyt v Prachovských skalách

Romantický pobyt v Prachovských skalách

Prachovské skály jsou nádherné místo uprostřed Českého ráje. Jsou obklopené hlubokými lesy, romantickými rybníky a protkány spoustou turistických cest i cyklotras. Je to doslova turistický ráj jak pro rodiny s dětmi, tak i pro dva lidi, kteří hledají samotu a romantiku ve dvou. V Prachovských skalách si přijdou na své milovníci přírody a turistických výšlapů, zrovna tak i obdivovatelé české historie, ale také cykloturisté.

Místo pro horolezce!

Rovněž pro horolezce jsou Prachovské skály přitažlivým místem, kde se mohou vyzkoušet své umění a kochat se z vrcholů nádhernými výhledy do kraje, který se ne nadarmo pyšní názvem Český ráj.

Dovolená v Prachovských skalách

Pokud se rozhodnete strávit svou dovolenou v tomto kouzelném kraji, máte několik možností ubytování. Záleží samozřejmě na představách a požadavcích každého jedince. Někdo vyhledává komfortní podmínky a zázemí, jiný se naopak spokojí se skromnějšími podmínkami. Centrem České ráje a východiskem k výletům do Prachovských skal je východočeské město Jičín. Přímo v jeho středu je několik hotelů, které vám nabídnou své služby.

Jedním z nich je hotel U krále, který se nachází v bezprostřední blízkosti známé jičínské brány a náměstí. Svým vybavením uspokojí i náročné hosty, neboť má pohodlné pokoje s vlastním sociálním zařízením a televizí, stravování ve vlastní restauraci.
Penzion Bílý DůmKdo chce být blíže přírodě, může se ubytovat v penzionu Bílý Dům v Libuni ve středu Českého ráje, jehož pokoje jsou rovněž s vlastním příslušenstvím,

...stejně jako hotel Pod Šikmou věží v Horním Lochotíně,z něhož vyjdete přímo na turistickou stezku v Prachovských skalách. Turisté upřednostňující skromnější podmínky mají možnost pronájmu levné chaty či chalupy. K nejlevnějším ubytovacím zařízením patří turistická ubytovna Český ráj v Prachově, nebo Chata Klubu českých turistů, nacházející se přímo u vchodu do Prachovských skal. Tento skromný, ale malebný objekt si přes nezbytnou modernizaci zachoval původní kouzlo starých časů.


Sdílet na Facebooku Sdílet na Google+ Sdílet na Twitteru Sdílet na Linkedin

Vybrané články

Hřensko - zajímavý pobyt a krásná příroda

Hřensko - zajímavý pobyt a krásná příroda

Před branami Českého Švýcarska

Městečko Hřensko je vstupní branou do Národního parku České Švýcarsko. Leží na hranici s Německem na řece Labi, jen kousek po proudu za Děčínem a je to místo s nejnižší nadmořskou výškou v ČR 115 m. To však neznamená, že je zde rovina jako například v Polabské nížině dál proti proudu. Naopak je tato obec zaklíněna mezi skalami, které určují celkový ráz tomuto kraji. Již samotný příjezd po silnici, nebo na druhém břehu po nově vybudované cyklostezce podél železniční tratě je zážitkem pro úchvatné scenérie obrovského kaňonu pískovcových skal a Labe, podél kterého se dostanete až do německého lázeňského města Bad Schandau.

celý článek

Sloup v Čechách

Sloup v Čechách

Sloup v Čechách je krásná víkendová lokalita

Díky své rozloze lze Sloup poznat během víkendu celý. Během návštěvy lze shlédnout půvabné lesní divadlo, které překvapí svojí úžasnou atmosférou, jelikož je v lese kolem skal a jsou tu i hradby.

Návštěva je zde doporučená v létě, jelikož to je tu nejkrásněji a lze podniknout i výlety do okolí. Přes léto tu jsou kulturní akce v jednom proudu a užijete si i skvělé restaurace a hospody, kterých je tu nespočet.

celý článek

Karlštejn

Karlštejn

Na Karlštejn za českými klenoty

Zima se nám nějak loudá, o lyžování na našich horách si zatím necháváme zdát. To ale neznamená, že se z nás stanou peciválové. Alespoň jeden krásný den věnujme pěšímu výletu. 

celý článek