Ideální volba pro víkend. Pobyt na Líšenském Dvoře.

detail nabídky: #418 (zpět)
Ideální volba pro víkend. Pobyt na Líšenském Dvoře.
Hotel Líšenský Dvůr se nalézá v centrální části chráněné krajinné oblasti Žďárských vrchů, uprostřed Českomoravské vysočiny. Leží na jižním úbočí známého Buchtova kopce. Hotel Líšenský Dvůr pochází z 16. století, kdy byl hotel postaven zřejmě novoměstským šlechticem. V současné době je citlivě zrekonstruován a spojuje tak půvab dob dávno minulých s komfortem doby současné.

podrobné informace...


kategorie: Velikonoce , příroda
Datum aktualizace: 12.03.2012
lokalita: Východní Čechy cena: do 2.000,-

Sdílet na Facebooku Sdílet na Google+ Sdílet na Twitteru Sdílet na Linkedin

podrobné informace...

Hotel je historickou budovou, pocházející nejméně ze 16. století – z této doby máme první písemnou zprávu o nemovitosti, konkrétně o jejím prodeji. Nemovitosti posléze spravoval Ústav šlechtičen v Brně, pak tento majetek přešel na stát a stal se rekreačním pracovištěm Veterinární a farmaceutické univerzity v Brně. Od roku 2008 má opět soukromé vlastníky, kteří v následujících dvou letech provedli rekonstrukci na hotelové zařízení vysokého standardu.

Z nedávné historie bude nepochybně zajímavý fakt, že v padesátých letech si Líšenský Dvůr velmi oblíbil herec Jan Werich a výtvarník a režisér Jiří Trnka, kteří jej často navštěvovali a místo jim natolik učarovalo, že si zde chtěli zřídit letní ateliér. Odkoupit nemovitost od státu se jim však nepodařilo.

V roce 2009 prošel hotel citlivou rekonstrukcí, která v maximální míře zachovala jeho historický ráz (klenby, celkové dispozice pokojů atd.) a současně jej vybavila komfortem, který je dnes náročnými návštěvníky oceňován. V létě 2010 byla dostavěna venkovní restaurace s krásným výhledem na okolní krajinu jižním až jihozápadním směrem. Prostorný Dvůr prošel parkovou úpravou a doplněním zařízení pro sportovní a volnočasové využití dětí i dospělých. V tomto vnitřním traktu se nachází druhá terasa. V další etapě bude hotel doplněn o welness.

kontaktní údaje...

Fotografie nabídky

Ideální volba pro víkend. Pobyt na Líšenském Dvoře.-1 Ideální volba pro víkend. Pobyt na Líšenském Dvoře.-2 Ideální volba pro víkend. Pobyt na Líšenském Dvoře.-3 Ideální volba pro víkend. Pobyt na Líšenském Dvoře.-4 Ideální volba pro víkend. Pobyt na Líšenském Dvoře.-5 Ideální volba pro víkend. Pobyt na Líšenském Dvoře.-6 Ideální volba pro víkend. Pobyt na Líšenském Dvoře.-7

Vybrané články

Hřensko - zajímavý pobyt a krásná příroda

Hřensko - zajímavý pobyt a krásná příroda

Před branami Českého Švýcarska

Městečko Hřensko je vstupní branou do Národního parku České Švýcarsko. Leží na hranici s Německem na řece Labi, jen kousek po proudu za Děčínem a je to místo s nejnižší nadmořskou výškou v ČR 115 m. To však neznamená, že je zde rovina jako například v Polabské nížině dál proti proudu. Naopak je tato obec zaklíněna mezi skalami, které určují celkový ráz tomuto kraji. Již samotný příjezd po silnici, nebo na druhém břehu po nově vybudované cyklostezce podél železniční tratě je zážitkem pro úchvatné scenérie obrovského kaňonu pískovcových skal a Labe, podél kterého se dostanete až do německého lázeňského města Bad Schandau.

celý článek

Karlštejn

Karlštejn

Na Karlštejn za českými klenoty

Zima se nám nějak loudá, o lyžování na našich horách si zatím necháváme zdát. To ale neznamená, že se z nás stanou peciválové. Alespoň jeden krásný den věnujme pěšímu výletu. 

celý článek

Romantický pobyt pro dva "ve středověku"

Romantický pobyt pro dva "ve středověku"

Romantický pobyt se středověkou atmosférou, to jsou Dětenice 

Obec Dětenice je krásné místo ve středních Čechách, svojí krásou láká i návštěvníky ze zahraničí, aby okusili jedinečný půvab této obce. Ačkoliv je zde krajina spíše rovná a okolní příroda poskytne více polí, nežli lesů, tak je toto místo plné romantických atrakcí, kterých si lze užít nejlépe ve dvou.

Když se dorazí do samotných Dětenic, tak zprvu člověku vyhládne, na to se ovšem nabízí zaručený recept, kterým je návštěva zdejší středověké krčmy.

celý článek